0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Diş Beyazlatma Tedavisi
Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş Beyazlatma Tedavisi

Herkesin ağız ve diş yapısı farklıdır. Sağlıklı ve beyaz dişler hem estetik açıdan hem de sağlık yönünden oldukça önemlidir. Sararan dişler için diş beyazlatma işlemi sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sararan dişlerin de tüketilen besinler başta olmak üzere birçok sebebi vardır.

Diş Beyazlatma Tedavisi

Gün içinde tüketilen besinler ve sigara dişlerin sararmasına sebep olan en büyük etkenlerdendir. Sigara tüketimi dişlerin daha çabuk sararmasına neden olarak dişlerde tartar oluşumuna neden olur. Sararan dişler hem estetik açıdan hem de sağlık yönünden rahatsız edici bir durumdur. Buna karşı yapılacak olan tedavi yöntemi diş beyazlatma tedavisidir. Diş tedavi merkezi olarak diş beyazlatmadan kanal diş tedavisine, diş çekiminden estetik diş tedavilerine kadar birçok işlem merkezimizde uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beyaz dişlere sahip olmak gelişen teknoloji ile birlikte artık daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Diş beyazlatma işlemi dişlere sürülen bir jel ile ve bir ışın sayesinde hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta herkesin diş yapısının birbirinden farklı olduğunun farkına varılarak işlemin uygulanmasıdır. Diş tedavi merkezimizde herkesin farklı diş yapılarının olduğuna dikkat edilerek uygulamalar yapılmaktadır. Hastaların istekleri ön planda tutularak işlemler gerçekleşmekte ve tedavi süreci başlatılmaktadır. Diş ile ilgili sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilir, sitemizi ziyaret ederek tedavilerimize göz atabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Neden Gerekir?

Ağız bakımını düzenli olarak yapmayan ve ağız bakımına dikkat etmeyen kişilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri dişlerde renk değişimlerinin olmasıdır. Renk değişimleri dişlerin kötü bir görünüm kazanmasına neden olmaktadır. Oluşan sararmalar, diş hekimleri tarafından diş beyazlatma yöntemi uygulanarak giderilmektedir. Dişi beyazlatma işlemi sadece renk değişimlerini gidermek amacı ile yapılmaz. Ağız bakımını düzenli yapmayan kişilerde ileride oluşabilecek olan diş minesi ve dentinin zarar görmesini engellemekte ve önlem olması yönünden de beyazlatma işlemi tercih edilmektedir. Merkezimizde uzman diş hekimleri tarafından bütün işlemler yapılmakta ve tedavi süresi boyunca gereken bütün uygulamalar yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Beyazlatma işleminin etkisi yaklaşık olarak 6-24 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Sürenin kısalması ya da uzaması bazı nedenlere bağlı olarak değişmektedir. Ağız bakımına özen göstermek bu aşamada çok önemlidir. Beyazlatma etkisinin uzun sürmesi için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Beyazlatma etkisinin uzaması için, en az 3 hafta dişlerde lekelenmelere neden olacak besinlerden uzak durulmalıdır. Bunların haricinde bu süreçte sigara, kahve, alkol tüketimi en aza indirgenmeli ve dişler günde en az 2 kere fırçalanmalıdır.

Diş beyazlatmamanın herhangi bir zararı yoktur. Fakat uygulama esnasında kullanılan kimyasal jellerin bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olacağı düşünülmektedir. Bunun haricinde herhangi bir zararı yoktur.