0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Diş İmplantı
Diş İmplantı

Diş İmplantı

Diş İmplantı

Diş vücudun en önemli organlarından, bölümlerinden biri olarak görülmelidir. Hatta vücutta görülecek birçok hastalık sağlıksız dişlerden dolayı bile meydana gelebilir. Bu nedenle diş konusunda hassas olmak şarttır.

Diş üzerinde görülebilecek birçok hastalık veya sorun olabilir. Kişiden kişiye göre bu rahatsızlıklar değişebilir, çevresel faktörlerden de etkilenerek meydana gelebilir. Mutlaka uzmana başvurmak ve gerekli tedavileri olmak önemlidir. Bu durumlardan biri de diş implantı oluyor. Dişlerde birtakım sebeplerden dolayı oluşan eksikliklerde kullanılan bir diş yapma yöntemidir. Çoğu kişinin tercih ettiği seçenektir.

Diş İmplantı Nedir?

Eksik dişler insanların hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Hem dış görünüş, beden imajını bozabilir hem de sağlıklı yemek yeme konusunda zorluklar yaşanabilir. Bu nedenle de boş dişlerin yerine yeniden diş koyulabilmesini sağlayan diş implantı sistemi kullanılabilir.

İmplantın asıl mantığı çene içerisine yapay kök yapmaktır. Vida şeklinde yerleştirilen yapay kök titanyumdan yapılmaktadır. Titanyumu vücut tanıdığı için herhangi bir uyumsuzluk da söz konusu olmuyor. Başarı oranı oldukça yüksek oluyor. Tek diş eksikliğinden çok diş eksikliğine kadar her türlü sorunda kullanılabilir bir yöntemdir. Çeşitleri de bulunuyor.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Diş implantı dört farklı şekilde uygulanabilir bir yöntemdir. Uygulanacak olan yöntemin seçiminde ise kişinin tercihi, kişinin ağız yapısı gibi faktörler etkili olur.

İlk yöntemde diş implantı diş çekilir çekilmez hemen boşluğa yerleştirilir. Herhangi bir dikiş ya da acı olmadan işlem tamamlanır. İkinci olarak da implant yapılacak bölgenin dokusu kesilmeden lazerle açılarak implant yerleştirilir. Üçüncü yöntemde ise mukoza üzerinden implant uygulaması hemen yapılır.

Dördüncü yöntem de en sık kullanılan en klasik yöntemdir. Çenede cerrahi yöntem ile uygun delik açılır ve implant bu bölgeye uygulanır. Dikişli bir yöntemdir.

Diş İmplantı Acılı Bir Yöntem midir?

Uygulanan diş implantı tedavisinin acılı bir yöntem olup olmadığı oldukça merak edilen durumlar içerisinde yer alır. Uygulama esnasında kişi herhangi bir acı duymaz. Ağrılı bir yöntem olmaması hem de öncesinde lokal anestezi uygulamasının yapılması acı hissedilmemesinin en önemli sebepleri içerisinde yer alır. Aynı gün içerisinde de ağrı duyulmaz.

Ancak dikkatli olmak gerekir, dişin iltihaplanmaması önemli bir noktadır. Aksi takdirde daha ağrılı bir süreç olabilir.

Sunduğumuz Hizmetler

Bizler de diş sağlığını önemseyen, koruyan ve gelişmesini sağlamak isteyen diş hekimleri olarak sizlere çeşitli hizmetler sunuyoruz. İmplant tedavisi, zirkonyum kaplama, lamine kaplama, diş eti estetiği, ortodonti tedavisi, gülüş tasarımı, Hollywood smile gibi birçok hizmet veriyoruz. Verdiğimiz bu hizmetler estetik kapsamındadır. Bunlar dışında diğer çekim, dolgu, tedavi hizmetlerini de sunuyoruz.

Yaptığımız tedavilerin ücretlerini öğrenebilirsiniz, online randevu alabilirsiniz, doktorumuzla görüşerek içinizi rahatlatabilirsiniz, yaptığımız önceki tedavileri görerek fikir edinebilirsiniz. Sizler için şeffaf, sağlıklı, sorunsuz hizmetler sunuyoruz. Birçok iletişim adresimizle bizlere ulaşım sağlayabilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz.