0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Diş Kaplama
Diş Kaplama

Diş Kaplama

Ağız sağlığı problemi yaşayan ve diş yapılarında bozulmalar olan insanlar diş kaplama yöntemini tercih etmektedir. Uzun yıllar insanlar bu yöntemi kullanmakta ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte uygulanan yöntemlerde değişmektedir. Çok öncelerden porselen kaplamalar kullanılırken son yıllarda zirkonyum diş kaplama yöntemleri kullanılmaya başlanmıştır. Dişlerinin rengi değişen kişiler, dişlerinin daha düzgün ve sağlıklı görünmesi için kaplama yaptırmaktadır. Dişlerinde çürüme, kırılma, çeşitli nedenlerle aşınma bulunanlara uzmanlar tarafından kaplama yaptırmaları önerilmektedir. Diş estetiği açısından da önemli olan diş kaplama dişlerin daha sağlam olmasını sağlamaktadır.

Kaplama Çeşitleri

Tedavi gerektiren dişlerin etrafı komple ince bir şekilde aşındırılır ve kaplama için hazırlanan ince plakalar diş yüzeyine yapıştırılarak kaplama işlemi tamamlanmış olur. Kişiye özel ya da kişinin diş yapısına göre kullanılacak olan diş kaplama malzemeleri farklı türlerde olabilmektedir. Bu türler, porselen laminate veneer kaplama, zirkonyum kaplama, metal destekli kaplama, ful porselen kaplama olarak sıralanabilmektedir.

Diş Uzmanınız

İnsan odaklı olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerimizde sizlere tam donanımlı ve modern yöntemlerle diş sağlığı hizmetleri veriyoruz. Dişlerinizin sağlığı ve daha güzel görünmeleri için merkezimizde dişlerinize istediğiniz tüm kaplama çeşitlerini yapıyoruz. Dişlerinize yapılacak olan kaplama işlemlerinde önce diş ve diş eti tedavisi gerekiyorsa öncelikle bu tedavileri uyguluyor ve ağız sağlığınızın yerinde olmasını sağlıyoruz. Diş sağlığınız için implant tedavisi, diş eti estetiği, ortodonti tedavisi ve tüm kaplama uygulamalarını yapıyoruz. Ağız ve diş sağlığınız için merkezimizden online randevu alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için vermiş olduğumuz tüm hizmetlerimizi ve bizlere daha rahat ulaşabilmeniz için iletişim bilgilerimizi www.disuzmanim.com web sitemiz üzerinde sizlere duyuruyoruz. İnternet sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz arasında, kanal tedavisi, genel diş tedavileri, her türlü diş kaplama hizmetleri, diş eti hastalıkları tedavileri, diş taşı temizliği, çene cerrahisi ve diş çekimi hizmetlerini güvenli bir şekilde sunuyoruz. Dişlerinizin sağlıklı olması ve daha rahat, daha güzel gülebilmek için dişlerinize kaplama yaptırabilirsiniz. Dişleriniz için yaptığımız kaplama işlemlerini 2 veya 3 seansta tamamlıyor ve sizleri daha sağlıklı dişlere kavuşturuyoruz.

Diş Kaplamanın Kullanımı

Sağlıklı dişlere sahip olmak için merkezimizde yaptırdığınız diş kaplamalarının kullanım süreleri kaplama çeşitlerine göre 7 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Diş kaplaması yaptırdığınızda kaplamalarınızı belirli aralıklarda merkezimizde kontrol ettirmelisiniz. Belirlenen süre dolduğunda dişlerinizin kaplamalarını değiştiriyor ve yenilerini takıyoruz. Porselen kaplama yaptırdıysanız kaplamanın uzun süre kullanılabilmesi için dişlerde leke yapan çay ve kahve gibi içecekleri fazla tüketmemeli ve dişleriniz ile sert gıdalar kırmamalısınız. Bu gıdalar dişlerinize zarar verebilecektir. Merkezimizde diş tedavisi yaptırmak istediğinizde online randevu oluşturarak kendinize zaman kazandırmış ve istediğiniz zaman tedavinizi yaptırmış olursunuz. Her türlü diş sağlığı sorunlarınız için bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.