İmplant Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

İmplant Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

Cerrahi bir operasyon ile gerçekleştirilen implant tedavisi, eğer yalnızca tek bir implant işlemi gerçekleştiriliyor ise ortalama 10 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Tabii implant diş yapım süresi hastanın çene kemiği ile birlikte aynı zamanda gerçekleştirilecek olan implant sayısına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Duruma göre yarım saat ile birkaç saate kadar da sürebilmektedir. Tabii diğer yandan bunu uygulayacak olan doktorun da yöntemine bağlı olarak süre değişebiliyor.

İmplant Tedavi Süresi

Diş sağlığı adına büyük bir öneme sahip olan ve tamamen titiz bir biçimde gerçekleştirilmesi gereken implant tedavisi, daha birçok farklı etkene bağlı olarak süre kapsamında değişebilmektedir. Cerrahi müdahale tamamlandıktan sonra implant ile kemiğin bir bütün haline gelebilmesi adına ise ortalama 1 ile 3 ay arasında bir sürenin geçmesi gerektiğini de söylemek gerekir. Osseointegrasyon da denen bu tedavi süresi boyunca ise zamanın daha ileri gitmemesi adına periyodik olarak doktora da görünmek önemlidir.

İmplant Tedavisini Tamamen Bitmesi İçin Geçen Süre

İmplantın kemikleşme süresi sona erdikten sonra protezlerinin yerleştirilmesi içinse birkaç seans işlemi yapılması gerekmektedir. Bütün bu seçeneklerin tamamen sona ermesinin ardından, 1 ile 4 ay arasında kişi tamamen sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olma şansını elde edebilmektedir. Her şeyin olumlu ve iyi gittiği implant tedavisi ile birlikte kişi tamamen doğal dişlere sahip olabilmekte ve bu dişler uzun ömürlü olmaktadır. Burada kullanılan malzeme ve diş doktorunun da önemi oldukça büyüktür.