0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Gülüş Estetiği
Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Gülmek, mutlu olmamız için bir ilaç niteliğindedir ve pek çok hastalığın tedavisinde önemli olduğu gibi çekici olmamızda da önemli rol oynar. Güldüğümüzde kendimizi her zaman daha iyi hissederiz. Bazı kişiler gülme konusunda çekingen davranabiliyorlar, neden olarak da gülüşlerinde ki estetiğin düzgün, gösterişli ve güzel olmadığından kaynaklandığını söylüyorlar. Kimileri diş etlerindeki bozukluktan, kimileri ise dişlerindeki eğrilik veya çürüklerden tedavi olmadıkları sürece gülmeye uzun yıllar hatta ömür boyu hasret kalabiliyorlar.

Eskiden gülüş estetiği olmadığı dönemlerde bu tür sorunlar nedeniyle pek çok kişi gülmek yerine, dudakları kapalı bir şekilde tebessüm etmeyi tercih ediyordu. Artık gülüş estetiği yaptırarak tedavi olmak çokta zor bir şey değil. Diş estetiği konusunda “Diş Uzmanım Diş Tedavi Merkezi” olarak alanında kompetan hekimlerle ve öncü metotlarla çalışıyoruz. İstekleriniz doğrultusunda yapılabilecekleri buluyor ve çözüm getirerek tedavi ediyoruz.

Gülüş Estetiği Provası Nedir?

Gülüş estetiği, yaptırmadan önce yaş, cinsiyet ve yüz tipi gibi bazı öğelere dikkat etmek gerekir. Merkezimizde her türlü tedavi sonrasında oluşabilecek istenmeyen durumlar için gülüş provaları yapılmaktadır. Bu sebeple de diş tedavi merkezimiz öncelik olarak gülüş provalarına yer vermektedir. Gülüş estetiği için yapılan bu provalar özel mumlar ve kompozit malzemelerle uygulanan bir teknikten ibarettir.

Gülüş Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Aşağıda sıralayacağımız gülüş estetiği yöntemlerinin hepsi olmamakla birlikte sadece birkaçı doktorumuzun vereceği karar üzerine gülüş estetiği yaptıracağınız zaman sizlere uygulanmaktadır.

  • Diş beyazlatma tekniği,
  • Diş boyunun uzatılması yöntemi,
  • Fasiyal analiz,
  • Lamine porselen uygulaması,
  • Zirkonyum porselenlerin uygulaması,
  • Dental implantların kullanılması,
  • Empress kronlar, gibi bu yöntemler sayesinde gülüşünüz de estetik yakalıyorsunuz

Gülüş Estetiği Öncesi Nasıl Tasarım Yapılır?

Kişinin yüz hatlarına ve kişiye yakışan bir gülüş estetiği yakalamak için uygulanılan tıbbi analiz sonucu elde edilen tasarıma gülüş tasarımı denilmektedir. Diş Uzmanım Diş Tedavi Merkezimiz de ağız ve dudak yapısıyla birlikte diş eti sorunlarının ve diş renklerinin de göz önünde bulundurularak yapılan bu yönteme diş doktorunuz ile birlikte siz karar veriyorsunuz. Sonrada tedavi sürecinizi merkezimizde başlatıyoruz.

Beyaz Estetik Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastanın yüzeysel ya da derin bir şekilde meydana gelmiş olan diş renklerindeki sararmalarına çözüm olarak dişlerin hepsinin aynı renkte görülmesini ve uyum içinde olmasını sağlamak için uygulanan yönteme beyaz estetik yöntemi denir.

Bu yöntemlerin başında diş beyazlatma gelir. Diş beyazlatma, dişe sürülen jel ile birlikte ışın tedavisinin uygulanmasıyla yapılır. Diş beyazlatma dışında beyaz estetikte eğer ki dişlerde çürüme var ise derin diş lekelerine de sebebiyet verdiği için çürüklerin doldurulması veya porselen kaplamalar uygulanır. Beyaz estetikte uygulanan bir başka tedavi yöntemi ise dişler törpülenerek düzeltilir ya da porselen lamina teknikleri de doktorunuzun vereceği karar üzerine dişlere uygulanır.

Gülüş estetiği konusunda 2013 yılından bu yana uzman ekiplerimizin her türlü tıbbı ekipmanlarla çalıştığı ve alanında öncü “Diş Uzmanım Diş Tedavi Merkezimiz” haftada 7 gün Mecidiyeköy’de hizmet vermektedir. Her çeşit sorunlarınızın çözülebilmesi için sizleri diş tedavi merkezimize bekliyoruz.