0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
İmplant
İmplant

İmplant

Ağızda bulunan diş eksiklikleri genellikle protez köprü yapılarak giderilmektedir. Bu yöntem sağlam dişlerin de kesilmesine neden olmakta ve zamanla hijyen dahil bir çok sorunlara neden olmaktadır. Ayrıca bazı yerlerde, köprünün takılacağı yeterli diş olmadığından, bu köprüler yapılamamakta ve ağızlarda kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, merkezimizde kullanılan implant yöntemi, köprüden dolayı oluşan tüm sorunları gidermektedir. Merkezimizde uyguladığımız diş implantı uygulaması, dünyada uygulanan en gelişmiş teknik ve malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Sektörde bu konuda lider olan merkezimiz, gerek hijyen koşullarımız gerekse modern implant tekniklerimizle aynı zamanda da örnek olarak gösterilmektedir.

İmplant Nedir?

Ağızda eksik olan dişlerin yerine, dişin özelliklerine yakın materyallerden yapılan dişler yerleştirilmektedir. Bu dişleri kemiklere oturtabilmek için ise kemiğe uygun malzemelerden implant denilen, bir nevi yapay diş kökleri yerleştirilmektedir. Diş merkezimizde, diş implantında kemiğe en uygun olan titanyum malzemelerinden üretilen kökleri uygulamaktayız. Konusunda uzmanlaşmış diş hekimlerimiz, hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak implant yöntemlerini uygulamaktadır. Bu konuda müşteri memnuniyeti oranımız, faaliyete geçtiğimiz 2013 yılından itibaren % 100 oranının altına düşmemiştir.

İmplantın Avantajları Nelerdir?

Merkezimizde uygulanan diş implantı yöntemimizin, hastalarımıza sağladığı avantajların başlıcaları şunlardır:

1. Hastalarımıza daha estetik bir diş görünümü kazandırmaktayız

2. Bu yöntem sayesinde, hareketli protez kullanmak zorunda olan hastalarımızı, bu sorundan tamamen kurtarıyoruz

3. Sabit protez yapılması için yeterli dişe sahip olmayanlara, sabit protez için yeterli diş sağlıyoruz

4. Hastalarımıza daha iyi bir çiğneme sağlayarak, sağlıklı beslenmesine yardımcı oluyoruz

5. Hastalarımızda kendi dişleri hissi yaratarak, öz güvenlerini tekrar kazanmalarını sağlıyoruz

6. Diş çekimlerinden dolayı meydana gelen kemik kaybını önlüyoruz

7. Dişlerin arasında oluşan boşluklardan dolayı meydana gelebilecek, şekil bozukluklarına engel oluyoruz

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş implantı uygulaması hazırlık ve uygulama olarak iki safhadan oluşmaktadır. Uzman diş hekimlerimiz hazırlık aşamasında gözle ve üç boyutlu görüntüleme yöntemleri ile hastalarımızın ağız ve çene yapısını incelemektedir. Çene yapısı uygun olan hastalarımıza, bu görüntüleme sonucunda da uygulayacağımız implantın şekline karar veriyoruz. Uygulama safhamız ise şu şekilde gerçekleşmektedir:

1. Uygulama yapacağımız bölgeye lokal anestezi uygulayarak uyuşturuyoruz

2. İmplantın yerleştirileceği kemik bölgesine gerekli kanalı açarak implantı yerleştiriyoruz

3. İmplantın üzere geçirilecek protez diş için vida yerleştiriyoruz

4. Daha sonra implantın kemikle uyum sağlaması ve uygulama yapılan bölgenin iyileşmesi için hastamızı evine gönderiyoruz. Bu iyileşme süresi hastanın kemik yapısına göre değişmekle beraber, en fazla 2,5 - 3 ay sürmektedir.

5. İyileşme tamamlandıktan sonra ise, gerekli ölçümleri yaparak protez dişleri takmaktayız.

Diğer Hususlar

Diş merkezimizde hastanın kemik yapısına bağlı olarak, dikişsiz implantları da yapabilmekteyiz. Uygulamamız esnasında hiçbir ağrı hissedilmemektedir. Protez dişleri taktığımız günden itibaren, hastalarımız normal beslenme düzenlerine geçebilmektedir. Merkezimizde, tüm hastalarımızın bu uygulamadan faydalanması için kaliteden taviz vermeden, sektörün en uygun fiyatlarını uyguluyoruz.