0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
İstanbul İmplant
İstanbul İmplant

İstanbul İmplant

İmplant ağız içinde eksik olan dişlerin yerine yapılan genellikle titanyumdan yapılan diş kökleridir. Titanyum vücuda en uygun element olup baskı ve dirençlere karşı çok dayanıklıdır. İmplant uygulamasından önce ağız ve diş sağlığının yerinde olması ve herhangi bir enfeksiyon durumu varsa mutlaka tedavi edilmesi gerekir. İstanbul implant kliniğimiz tedavi öncesi gerekli olan tüm tetkik ve röntgenleri çeker. Çene kemiği ayrıntılı olarak incelenir ve tedaviye bir kaç diş hekimliği konsültasyonu eşliğinde başlar.

İmplat Uygulamasının Yararları Nelerdir?

Ağız içinde eksik olan dişin yerine implant kökü üzerine diş yapılması konuşma ve çiğneme fonksiyonunun sürdürülebilmesi için çok önemlidir. Eksik olan diş yeri boş bırakıldığı zaman dişler çene kemiği üzerinde kayar ve görsellik bozulur. Diş çekimi yapıldıktan belli bir süre sonra çene kemiğinde oluşan kemik kaybı implant ile önlenir. İmplant sadece eksik olan dişin yerine yapılır. Kesinlikle yandaki dişlere zarar vermez. İstanbul implant kliniğimize ağız ve dişlerin durumunu gösteren fotoğraf yollayarak hangi tedavilerin gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca hangi tedavinin ne kadar ücreti olduğunu öğrenerek bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Her Hastaya İmplant Uygulanabilir Mi?

İmplant uygulamak için hastanın çene kemiği dokusu yeterli olmalıdır. Diş kökünde oluşan enfeksiyonlar veya diş çekimi yerinin boş olması çene kemiğinde doku kaybına neden olur. Böyle durumlarda var olan sorun düzeltilir ve daha sonra implant uygulamasına geçilir. Kronik hastalığı olan kişilerde doku iyileşmesini arttıran tedavi implant tedavisi ile beraber uygulanır. İstanbul implant kliniğimizde implant uygulaması öncesinde hasta detaylı olarak değerlendirilir. Sitemizde hasta yorumlarını okuyarak kliniğimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. İşlem yapılmadan önce çene kemiğine implant yuvası açılır ve içine yerleştirilir. İyileşme döneminde vidaları takılır. İmplant uygulamasından sonra tam iyileşme sağlandıktan sonra protez uygulaması uygulanır. Kliniğimizde uygulanan implant tamamen steril ortamlarda uygulanır. Cerrahi bir işlem olduğu için ağız içine kaç adet implant uygulanacaksa süre ona göre değişir. İşlemden sonra ilk bir kaç gün ılık ve sıvı gıdalar almanız önerilir. Daha sonra yara yeri iyileştikçe gıda kısıtlaması yapılmaz.

İmplant Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İmplant sonrası ağız bakımı günlük ağız bakımı gibi olmalıdır. Dişlerinizi fırçalarken implant yerini de fırçalamanız gerekir. Gerekirse diş ipi ve ağız içi solüsyon kullanarak tam koruma sağlanabilir. İmplant uygulamasının ücretleri ürünün yapılış malzemesi ile doğru orantılıdır. Saf titanyum olan ürünler ithal ürünler oldukları için daha yüksek maliyetlere uygulanır. İstanbul implant kliniğimiz herkese sağlıklı ve güvenli ağız ve diş tedavileri hizmeti sunmayı kendine ilke edinmiştir. Kliniğimiz 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kullanılan her türlü cihaz son teknolojik cihazlardır. Kliniğimiz modern sağlık hizmeti anlayışı çerçevesinde hizmet verir.