0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Lamine Diş
Lamine Diş

Lamine Diş

Ağız sağlığı yerinde olmayan kişilerde birçok sağlık sorunu görülebilir. Sağlıklı ve estetik bir gülümseme ancak sağlıklı dişler ile olur. Lamine diş uygulaması son zamanlarda çok rağbet gören bir uygulamadır. Uygulamaya bu kadar çok rağbet olması popüler olmasında etkendir. Alt çenesi çok önde olan kişilerde ve diş dokusu yeterli olmayan kişilerde uygulama alanı yoktur. Kliniğimizde uygulanan lamine sonrası yapılması gerekenler doktor tarafından hastaya iletilir. Sert cisimleri ısırmamak, tırnak yememek, kalem ısırmamak gerekir. Diş gıcırdatma rahatsızlığınız varsa önce bu rahatsızlık tedavi edilir, daha sonra lamine uygulamasına geçilir.

Lamine Nedir?

Bu yöntemle diş dokusu en az kayba uğrar. Latince anlamı yaprak demektir. Dişler kesilmeden sadece lamine uygulanacak alan inceltilir ve diş üzerine yapıştırılır. Çok hassas teknikler ile üretilen lamineler daha çok estetik amaçlı uygulanır. Doğal bir görünüm sağlar. Diş dokusu ile birebir aynıdır. Hem renk açısından hem de doğallık açısından diş ile aynı uyumu gösterir.

Neden Lamine Uygulaması Yapılır?

Diş arasında oluşan boşluklar genetiktir. Diş arasında oluşan boşluklar estetik olarak iyi durmaz. Lamine uygulaması ile bu boşluklar kapatılır ve güzel bir görüntü oluşması sağlanır. Ayrıca diş rengi beyaz olmayan kişilerde diş beyazlatma sonuç vermezse lamine diş uygulaması tercih edilir. Dişlerde oluşan kırıklar diş boyutunda kısalmaya neden olur. Diş boyunda kısalma gülüşü ve yüz ifadesini etkiler. Lamine uygulama ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde bazı işlemlerin yapılması gerekir. Diş etlerinin sağlıklı olması ve diş taşı olmaması gerekir. Ağız içinde var olan bu sorunlar tedavi edilir ve daha sonra lamine uygulamasına geçilir. Kliniğimizde lamine uygulaması öncesinde gülüş tasarımı yapılır ve ona göre uygulama yapılır. Kliniğimizde lamine diş uygulamasını bu konuda uzman olan diş hekimleri yapar. Estetik bir uygulama olduğu için kullanılan malzemenin kalitesi kadar yapan hekimin el becerisi de önemlidir. Lokal anestezi altında dişin ön yüzü çok ince tabaka halinde çıkarılır. Hazırlanan lamineler dişe yapıştırılır. İstenilen görüntü yakalanır. Kliniğimizde kullanılan her malzeme yüksek standartlara uygun malzemelerdir. O yüzden düzenli ağız bakımı ile uzun yıllar kullanım sağlayabilirsiniz. Önemli olan kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanmak ve dişe en az uygulama yaparak estetik işlemleri gerçekleştirmektir.

Lamine Uygulaması Fiyatları

Lamine yaptırmak isterseniz iyi bir diş kliniği tercih etmeniz gerekir. Kliniğimizde detaylı ağız muayenesi sonrası lamine uygulanır. Daha çok ön dişlere uygulandığı gibi farklı dişlere de uygulanabilir. Fiyat bilgisi için diş hekimimiz ile görüşmeniz gerekir. Lamine diş uygulamasında ki fiyata gülüş tasarımı dahildir. Kliniğimizde verilen her hizmet garantilidir. Her işlem kişiye özeldir ve kişinin ağız ve yüz yapısı göz önüne alınarak yapılır. Daha ayrıntılı bilgi ve randevu almak için kliniğimizi aramanız gerekir.