0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Lamine Diş Fiyatları
Lamine Diş Fiyatları

Lamine Diş Fiyatları

Ağız sağlığı yetersiz olan kişilerde birçok sağlık sorunu görülebilir. Sağlıklı ve estetik bir gülümseme ancak sağlıklı dişler ile olur. Lamine uygulaması son zamanlarda çok rağbet gören bir uygulamadır. Uygulamaya bu kadar çok rağbet olması popüler olmasında etkendir. Alt çenesi çok önde olan kişilerde ve diş dokusu yeterli olmayan kişilerde uygulama alanı yoktur. Kliniğimizde uygulanan lamine sonrası yapılması gerekenler doktor tarafından hastaya iletilir. Sert cisimleri ısırmamak, tırnak yememek, kalem ısırmamak gerekir. Diş gıcırdatma rahatsızlığınız varsa önce bu rahatsızlık tedavi edilir, daha sonra lamine uygulamasına geçilir.

Lamine Nedir?

Bu yöntemle diş dokusu en az kayba uğrar. Latince anlamı yaprak demektir. Dişler kesilmeden sadece lamine uygulanacak alan inceltilir ve lamine diş üzerine yapıştırılır. Çok hassas teknikler ile üretilen lamineler daha çok estetik amaçlı uygulanır. Doğal bir görünüm sağlar. Diş dokusu ile birebir aynıdır. Hem renk açısından hem de doğallık açısından diş ile aynı uyumu gösterir. Yaprak diş olarak da bilinen lamine diş fiyatları kliniklere göre değişir.

Neden Lamine Uygulaması Yapılır?

Diş arasında oluşan boşluklar genetiktir ve bu boşluklar estetik olarak iyi görünmez. Lamine uygulaması ile bu boşluklar kapatılır ve güzel bir görüntü oluşması sağlanır. Ayrıca diş rengi beyaz olmayan kişilerde diş beyazlatma sonuç vermezse lamine diş uygulaması tercih edilir. Dişlerde oluşan kırıklar diş boyutunda kısalmaya neden olur. Diş boyunda kısalma gülüşü ve yüz ifadesini etkiler. Lamine uygulama ile bu sorun ortadan kaldırılır. Kliniğimiz uzman diş tabipleri ve lamine diş fiyatları hakkında bilgi almak için arayınız.

Nasıl Uygulanır?

Lamine diş uygulama öncesinde diş etlerinin sağlıklı olması ve diş taşı olmaması gerekir. Ağız içinde bu tür sorunlar var ise öncelikle tedavi edilmelidir. Kliniğimizde lamine uygulaması öncesinde gülüş tasarımı yapılır ve ona göre uygulamaya başlanır. Kliniğimizde lamine diş uygulamasını alanında uzman olan diş hekimleri yapar. Estetik bir uygulama olduğu için kullanılan malzemenin kalitesi kadar yapan hekimin el becerisi de önemlidir. Lokal anestezi altında dişin ön yüzü çok ince tabaka halinde çıkarılır. Hazırlanan lamineler dişe yapıştırılır. Kliniğimizde kullanılan her malzeme kalite standartlarına uygundur. Bu nedenle düzenli ağız bakımı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kliniğimizde kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan lamine diş fiyatları için iletişime geçiniz.

Lamine Uygulaması Kimlere Yapılmaz

Lamine uygulaması 18 yaşından küçüklere, tansiyon, kalp ve kan hastalığı olan kişilere uygulanmaz. Lamine yaptırmak için öncelikle iyi bir diş kliniği tercih etmelisiniz. Kliniğimizde detaylı ağız muayenesinden sonra lamine diş uygulanır. Daha çok ön dişlere uygulandığı gibi farklı dişlere de uygulanabilir. Lamine diş fiyatları için diş hekimimiz ile görüşmeniz gerekir. Lamine uygulamasında ki fiyata gülüş tasarımı dahildir.