0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Porselen Diş
Porselen Diş

Porselen Diş

İnsanlar çeşitli nedenden dolayı ağız sağılığı problemi yaşayabilmekte ve dişleri zarar görebilmektedir. Diş görünüşleri ve yapıları bozulan kişiler porselen diş kaplama yaptırarak daha iyi bir diş görünümüne sahip olmak istemektedir. Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların ortadan kaldırılması için diş kaplama yöntemi tercih edilmektedir. Çürük diş tedavilerinden sağlam olan dişi kurtarmak için porselen diş kaplaması yapılmaktadır. Yapılan diş kaplamaları kişilerin yemek yeme ve konuşmalarına hiçbir engel oluşturmamaktadır. Diş kaplamalarında kaplama rengi diğer sağlam olan dişlerin rengine uygun olarak yapılmaktadır. Dişlerinde problem yaşayan kişiler 18 yaşını doldurduktan sonra porselen diş kaplaması yaptırabilmektedir.

Kimler Yaptırabilir?

Ağız sağlığı sorunu yaşayan ve diş yapılarında çeşitli bozulmalar meydana gelen kişiler, düzgün beslenebilmek için çiğneme yetisini kazanmak, konuşma ve yüz estetiğine kavuşmak isteyen kişiler dişlerine kaplama yaptırabilmektedir. Porselen diş kaplaması yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması istenmektedir. Çünkü insanların diş yapıları 18 yaşına kadar gelişmekte ve yapıları oluşmaktadır. Dişi kırılmış, renk değişimi olmuş, dişi eksilmiş olan kişiler diş protezi denilen kaplama işlemleri yapılabilmektedir.

Uyguladığımız Kaplama Çeşitleri

Merkezimize gelerek dişlerine kaplama yaptırmak istediğini belirten hastalarımıza, diş kaplama çeşitleri olan, zirkonyum kaplama, metal destekli diş kaplaması, porselen kaplama, laminate kaplama çeşitlerinin tamamını sunuyor ve bu kaplamaların özelliklerini anlatıyoruz. Hastanın tercihine göre seçmiş olduğu kaplama çeşidi dişlerine uygulanıyor. Diş protez uygulamalarını sabit ve hareketli olarak iki türde uyguluyoruz. Diş kaplama uygulaması yaptığımız hastalarımız dişlerine özen göstermek zorundadır. Porselen diş kaplamaları ana diş yüzeyine özel yapıştırıcı ile yapıştırıldığı için diş bakımı önem kazanmaktadır.

Porselen Diş Kullanımı

Merkezimizde diş kaplama işlemlerinde, ana diş yüzeyinde oluşan istenmeyen renk tabakası ince bir şekilde yontulmakta ve hazırlanan porselen plaka diş yüzeyine yapıştırılarak kaplama işlemini gerçekleştiriyoruz. Porselen kaplamaların kullanımı süresi ortalama 10 yıl olduğunu hastalarımıza bildiriyoruz. Dişlerine düzenli olarak bakım yapan hastalar bu süreyi uzatabilmektedirler. Kullanım aşamasında bir sorun yaşayan olan hastalarımızın gerekli görülmesi durumunda kaplamaları değiştirilmektedir. Porselen kaplamalar için belirlenen süre sonunda kaplamalar değiştirilmez ise hastada diş eti rahatsızlıkları görülmeye başlanabilecektir.

Full Porselen

Hastalarımıza istekleri doğrultusunda belirli sayıdaki dişlerine kaplama yapabildiğimiz gibi tüm dişleri için full porselen kaplama yapabiliyoruz. Full porselen kaplama sayesinde hastalar istedikleri görüntüye daha kolay kavuşabilmektedir. Diş kaplama işlemleri öncesinde tüm hastaların genel ağız ve diş sağlığı kontrollerini yapıyor ve uygulanması gereken tedavileri uyguluyoruz. Uygulanan tedavinin sonucunda kaplama işlemlerine başlıyoruz. Full porselen kaplama işlemlerimizi hastanın durumuna göre ortalama 3 seansta tamamlıyoruz. Yapılacak olan kaplamalar için ağız içi ölçüsünü alarak kullanılacak olan protezi hazırlıyoruz. Seanslarda ağız yapısına göre düzeltmeler yapıyor ve son seansta yerleştirme yaparak hastanın dişlerini normal işlevlerinde kullanmasını sağlıyoruz.