0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Zirkonyum Diş
Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Fiyat uygunluğu ve estetik görünümü ile son zamanlarda diş estetiğinde ön plana çıkan zirkonyum diş porselene yakın uygulanmasına rağmen daha uzun ömürlü ve sağlam olması ile ondan ayrılmaktadır. Gri metalin yerine uygulanan bu beyaz alaşım ortodontik tedavilere gerek görülmediği durumlar da ve çapraz, rengi bozulmuş dişlerde dişlerin görüntüsünü düzeltmek için kullanılmaktadır. Ön diş gruplarında implant üstü kullanılan zirkonyum diş arka gruplarda daha basit işlem olan kaplama veya köprü üzerine uygulanmaktadır.

Estetik Açıdan Zirkonyum Diş

Işığı geçirme özelliği nedeni ile porselen dişlerdeki gibi zamanla kararma olmayan zirkonyum dişler oldukça doğal görünüme sahiptirler. Kesinlikle renk değişimi yaşanmayan bu diş türünde zirkonyum olması yapay ve cansız görüntü oluşmasının önüne geçmektedir. Hastaların gülüşlerinin daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan zirkonyum diş daha sağlıklı beyaz bir görünüme sahiptir. Sizlerde firmamızın www.disuzmanim.com adresi üzerinden bizler ile iletişime geçerek kısa sürede estetik görünüme sahip doğal dişlere sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Yapımında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum dişlerin yapımında lokal anestezi uygulanır. Bir hafta süren bu işlem sırasında da dişlerin yerine yapılan geçici protez dişler yemek ve sıvı tüketimi sırasında ağrı veya sızı oluşmasının önüne geçer. Mutlaka sıcak ve soğuk tüketimden uzak durulması gerekilen zirkonyum diş tedavisinde diş eti hastalığı olan kişilerde değişmektedir. Diş eti rahatsızlığı olan kişilerde bu bir haftalık süreç diş etinin rahatsızlığının giderilmesi kadar uzamaktadır. Değişim yapılmak istenildiğinde de hastaya hiçbir ağrı yaşatmayan zirkonyum tedavisini uzman doktorların yaptığı firmamıza iletişime geçerek bu dişin yapımı ve ne olduğu konusunda tüm bilgileri ayrıntılı şekilde alabilirsiniz.

Zirkonyum Dişler Ne Kadar Süre Kullanılır?

Dayanıklı olması ile birçok hasta tarafından tercih edilen ve doktorlar tarafından önerilen zirkonyum diş kullanım süresi için net bir zaman dilimi söylemek mümkündür. Ancak düzenli olarak doğru diş fırçası ile yapılan bakımlar ve 6 ayda bir doktor kontrolleri ile süreyi fazlaca uzatmak mümkündür. Diş dokularının canlı kalmalarını sağlayan zirkonyum diğer diş tedavilerinde daha sonraları yaşanıldığı gibi dişlerde yıpranma ve kırılmanın yaşanmasını önlediği için uzun süren kullanımlarda dahi zirkonyum diş ilk günkü canlılığını korumaktadır. Dişlerinizin daha uzun ömürlü olması için yapıldıktan sonra telefon aracılığı ile sorduğunuz tüm sorulara anlık olarak cevap veren firmamızın bu bilgilendirme hizmeti ile yaptırdığınız dişler daha uzun süre sağlıklı olarak kalırlar.

Zirkonyum Diş Uygulaması Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

İnsan çenesi gelişimini 18-20 yaş aralığından sonra tamamlar. Bu nedenle bu yaşa kadar bekleme ihtimali olan hastaların mutlaka beklemeleri gerekmektedir. Eğer bu yaşa aralığından önce yapılması gerekli ise de yapılan dişlerin çenenin gelişimine bağlı olarak düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Yenileme işlemi de yapan firmamızı fiyat ve randevu bilgileri için mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz.