0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Zirkonyum Kaplama
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Diş hekimleri tarafından son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanan zirkonyum, oldukça kullanışlı malzemelerin başında geliyor. Hastalar bakımından da klasik kaplama malzemelerine oranla daha çok avantaj sağlayan bu maddenin, porselen karşısında önem kazandığı görülüyor. Metal destekli ve metal desteksiz porselen kaplamalar hala kullanılsa da zirkonyum daha ön planda.

Zirkonyumun Sağladığı Avantajlar

Zirkonyum kaplama sayesinde, metal destekli porselen kaplamaların yaratacağı estetik kaygının yaşanmasının önüne geçiliyor. Malzemenin renginin tüm kaplamada aynı olması sayesinde, kaplamanın altından metal desteğin görünmesi riski söz konusu olmuyor. Böylece, kalitenin de artacağı görülüyor.

Zirkonyum kaplama yapılırken kullanılan maddenin kullanımı, şekil alma bakımından sağladığı kolaylık nedeniyle de yaygınlaşmaya devam ediyor. Gerçek diş formu, zirkonyuma kolaylıkla verilebiliyor. Diş şeklinin kaplamada benzer olması işlevselliğin sağlanabilmesi adına çok büyük önem taşıyor. Zirkonyum Kaplama imalinde kullanılan malzemenin sert oluşu, kaplamanın uzun bir süre boyunca kullanılmasına imkan veriyor. Porselen dişlerde meydana gelebilecek çatlama ya da kırılmalar, zirkonyumda daha uzun sürede meydana geliyor. Sıcak ya da soğuktan etkilenmiyor. Zirkonyum kaplama sayesinde olası diş eti tahribatlarının da önüne geçilmiş olunuyor.

Zirkonyum Dişlerde Bakım Nasıl Olmalı?

Zirkonyumdan üretilen kaplama dişlerin bakımına dikkat edilmesi gerekiyor. Günlük diş fırçalama rutini ise bakımın önem taşıyan bir parçası. Zirkonyum kaplamalar, uzun süre kullanım için ideal olsa dahi, bakımın olması gereken şekilde yapılmaması kaplamanın ömrünün azalmasına neden olabiliyor. Diş ipi kullanımı da önem taşıyor. Kaplamanın altında yer alan dişin sağlığını kaybetmemesi için dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda, kaplama dişlerle sert kabuklu yiyecekler yenmemesi de uzmanlar tarafından yapılan uyarılar arasında.

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Sağlıklı dişlere sahip olmak için, firmamızla iletişime geçmeniz ya da dijital platformda yer alan internet sitemiz üzerinden randevu almanız yeterli oluyor. İlk randevuda alanında uzman doktorlar tarafından genel ağız taraması ve varsa çeşitli sorunlar tespit ediliyor. Diş hekiminin gerekli görmesi durumunda, diş yapısının görülmesi amacıyla film çekiliyor. Film çekiminin ardından uygulanacak tedavi belirlenerek, süreç başlatılıyor. Süreç sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek olumsuz tüm durumlarda, uzman diş hekimlerimiz yanınıza olmaya devam ediyor. Tedavilerde oluşabilecek ağrıların en aza indirilmesi için çeşitli ilaçlar da firmamızda çalışan diş hekimleri tarafından öneriliyor.

Uygulanan Tedaviler

Firmamız tarafından, güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilere yönelik hizmet de veriliyor. Estetik amaçlı yaptırılan kaplamalarla ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanında, kanal tedavisi, diş eti hastalıklarının giderilmesi, diş çekimi ve çene cerrahisi konularında da pek çok diş hekimi firmamız bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Dişçi korkunuz varsa, bu korkuyu yenmek için en doğru adrestesiniz. Güvenilir diş tedavisi sağlayan firmamızda, kendinizi emin ellerde hissedeceksiniz.